אפשר לטעון שכל התערבות במה שנתן לנו הטבע היא טעות, שאין יפה יותר ממראה טבעי ושהליכים אסתטיים ובפרט הגדלת חזה יוצרים מראה מאולץ – אבל אי אפשר להתווכח עם העובדות: יותר ויותר נשים רוצות להגדיל את החזה שלהן, יותר ויותר נשים מממשות את הרצון הזה, ויותר ויותר נשים נהנות משיפור משמעותי בדימוי העצמי ובאיכות החיים בעקבות ההגדלה.

ישנן מספר שיטות להגדיל את החזה: המוכרת והנפוצה ביותר היא ניתוח הגדלת חזה, אבל כדאי לדעת שיש גם שיטות נוספות ובהן הזרקה והגדלה טבעית. לכל שיטה, באופן טבעי, יתרונות וחסרונות וחסידים ומתנגדים, וכדאי לכל מי שרוצה ליהנות מחזה גדול יותר להיות מודעת לכל אלה.

ניתוח להגדלת חזה

ניתוחים להגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא כאמור הדרך המקובלת ביותר להגדיל את החזה. אחד השלבים החשובים ביותר בניתוח הגדלת חזה הוא פגישה בין הכירורג הפלסטי שיבצע את הניתוח בפועל לבין האישה שחושקת בשדיים גדולים יותר. מטרת פגישה זו היא לסנכרן את השאיפות של האישה עם המגבלות הרפואיות שאותן מציג המנתח ולתכנן את החזה היפה ביותר והמתאים ביותר לגופה של האישה ולמאפייניה באופן כללי.

בהתאם לתכנון נבחר כמובן השתל: בעבר נהגו להשתמש בשתלים ממולאים במי מלח אולם בימינו אלו הם שתלי סיליקון שמשמשים להגדלת החזה. החלוקה של השתלים השונים היא בהתאם לצורתם – עגולים או אגסיים (הנקראים גם שתלים אנטומיים), וגבוהים וצרים (פרופיל גבוה) או רחבים ושטוחים (פרופיל נמוך).
סוגיה נוספת היא מיקום השתל בתוך החזה, מעל השריר או מתחתיו, כשלכל אחת מהאופציות יתרונות וחסרונות ומנתח מיומן ומנוסה יבחר את זו המתאימה ביותר למנותחת הספציפית.

הזרקות להגדלת חזה

הגדלות חזה באמצעות זריקות הן פיתרון אופטימאלי לכל מי שחולמת על שדיים גדולים יותר אך חוששת מכניסה לחדר ניתוח על הכרוך בכך. באפשרות להגדיל את החזה ללא ניתוח טמונים כמובן עוד יתרונות: ההחלמה מהירה מאוד (שהרי לא בוצע שום הליך כירורגי), לא כרוכים בו סיבוכים או סיכונים וגם אין כאב ולא צלקות. החומר שמוזרק לשדיים נקרא מקרוליין. הבסיס של המקרוליין הוא חומצה היאלרונית (שמשמשת גם לטשטוש קמטים בפנים), וההזרקה מתבצעת בהרדמה מקומית.

לצד היתרונות יש גם מספר חסרונות משמעותיים: ראשית, בניגוד להגדלת חזה שבה השינוי אינו הפיך, כלומר החזה החדש והגדול יותר נשאר כך לאורך כל הדרך, הרי שהאימפקט של הזריקה מחזיק מעמד לפרק זמן מוגבל יחסית (בין שנה לשלוש)
חיסרון בולט אחר הוא המחיר – אם ניתוח הגדלה חזה עולה כ- 15 עד 20 אלף ₪, הרי שהגדלה באמצעות הזרקה עולה בין 20 ל- 30 אלף ₪, וכאמור אם רוצים ליהנות מהמראה החדש לאורך שנים רבות יש לבצע הזרקה אחת לזמן מה. בנוסף יש הטוענים כי הגדלת חזה ניכרת אינה אפשרית בשיטה זו, אם כי מצד שני ההזרקות מאפשרות רמת דיוק גבוהה מאוד ויצירת שדיים סימטריים לגמרי ואסתטיים להפליא.

השיטה הטבעית להגדלת חזה

חיפוש זריז בגוגל מעלה מספר אופציות להגדלת חזה "טבעית", המבוססת על תערובות צמחי מרפא שמכילה פיטואסטרוגנים. אלה נקלטים בשדיים ומתניעים תהליך גידול טבעי ובטוח לחלוטין – אולם חשוב להדגיש כי אין הוכחות מחקריות להצלחת שיטה זו. אנו נפרט על שיטות אלו בבלוג, אתם מוזמנים להכנס ולבדוק את השיטות המוצעות.

למאמרים נוספים בנושא

Be Sociable, Share!